ADMINS.CZ Virtis s.r.o. Subway
 

Seznam článků autora Filip Zíka

Strana 1 / 2, články 1 - 10 / 17

 <   1   2   > 

článek  Pozvánka na Slavonický houbařský den

sekce  Myko akce

autor článku  Filip Zíka, 9.7.2025

odkaz na článek  Odkaz na článek pro citaci

seznam článků  Přehled článků na této straně

 

článek  Ze setkání českých a slovenských mykologů - Šaštín 2025

sekce  Myko akce / Zprávy z akcí

autor článku  Filip Zíka, 8.7.2025

užovka pod čechratkou - foto: Míša Beldová

užovka pod čechratkou
foto: Míša Beldová

O víkendu 20.- 22.6. 2025 proběhlo další pravidelné setkání slovenských a českých mykologů. Tentokrát se konalo v rekreačním areálu Gazárka nedaleko Šaštína na slovenském Záhorie. Lokalita byla vybrána na základě toho, že si letos připomínáme sté výročí narození slovenského mykologa Aurela Dermeka (1925 – 1989), který v této oblasti dlouhodobě působil. Vedením akce byl pověřen předseda Slovenské mykologické společnosti Ján Červenka. Většina účastníků akce se na místo akce sjela během pátku a někteří z nich se již chopili průzkumu okolních lesů, kde převažují borovice a duby. Sobota proběhla ve znamení mykologického průzkumu bližšího i vzdálenějšího okolí (někteří jeli i na českou stranu). Hub popravdě nebylo mnoho, tak někteří dali přednost prohlížení místních kulturních památek – zejména šaštínského kláštera či koupání ve zdejších jezerech. Mezi druhy, které byly namezeny, lze jmenovat např. bedlu štíhlou (Macrolepiota mastoidea), hřib plstnatý (Xerocomus subtomentosum), klouzek zrnitý (Suillus granulatus), holubinku mandlovou (Russula vesca), holubinku podmračnou (Russula parazurea), holubinku zlatou (Russula aurea), hvězdák vlhkoměrný (Astraeus hygrometricus agg.), houževnatec šupinatý (Neolentinus lepideus), štítovku černolemou (Pluteus atromarginatus) či čechratici černohuňatou (Tapinella atrotomentosa). Právě poslední z nich nás zaujala tím, že pod ní ležel mladší exemplář užovky hladké (Coronella austriaca), kterou jsme museli vystrnadit, abychom mohli čechratku sebrat. Když jsme u těch plazů, na řadě míst se zde objevila v ČR nepříliš hojná ještěrka zelená (Lacerta viridis). Sobotní večer patřil podobně jako jindy společenské akci, která se uskutečnila před chatou Konvalinka, kde byla ubytována většina účastníků akce. Tam byly vystaveny nalezené houby, kterých i přes slabý růst bylo přes 50. Při té příležitosti byly předány ocenění České mykologické společnosti a to žijící legendě dr. Hagarovi, dále Ladislavu Špetovi a Petrovi Součkovi. V neděli po snídani se všichni začali pomalu rozjíždět do svých domovů. Další podobná akce se uskuteční v červnu 2026 tentokrát na české straně.

odkaz na článek  Odkaz na článek pro citaci

seznam článků  Přehled článků na této straně

 

článek  Z tradiční jarní výpravy do Radotína

sekce  Myko akce / Zprávy z akcí

autor článku  Filip Zíka, 14.4.2025

na startu - foto: Míša Beldová

na startu
foto: Míša Beldová

št'avnatka březnovka (Hygrophorus marzuolus) - foto: Filip Zíka

št'avnatka březnovka (Hygrophorus marzuolus)
foto: Filip Zíka

ohnivec rakouský (Sarcoscypha austriaca) - foto: Míša Beldová

ohnivec rakouský (Sarcoscypha austriaca)
foto: Míša Beldová

rojnice - foto: Eva Brejchová

rojnice
foto: Eva Brejchová

spálenka skořepatá (Kretzschmaria deusta) - foto: Míša Beldová

spálenka skořepatá (Kretzschmaria deusta)
foto: Míša Beldová

destice chřapáčová (Discina ancilis) - foto: Ivo Novotný

destice chřapáčová (Discina ancilis)
foto: Ivo Novotný

kulturní vložka - foto: Eva Brejchová

kulturní vložka
foto: Eva Brejchová

ti co vydrželi do konce - foto: Iryna Kliestová

ti co vydrželi do konce
foto: Iryna Kliestová

Jaro je v plném proudu, a tak nadešel čas na již tradiční vycházku do okolí Radotína. Počasí přálo a na startu se sešlo několik desítek nadšenců. Jedním z nich byl i znalec smržů Jan Hodač, který jich několik přivezl a poskytl k nim odborný výklad. Dobře tak, protože smrže jsme na lokalitě vzhledem k přetrvávajícímu suchu hledali marně, což je sice škoda, ale s prázdnou jsme neodešli.

Niva Šachetského potoka nám kromě "povinných" dřevních hub a pyrenomycetů (zmiňme např. dřevomor hnědý – Hypoxylon fuscum) poskytla hned několik lokalit ohnivce rakouského (Sarcoscypha austriaca), který vzhledem k tomu, že přelom zimy a jara letos nebyl tak extrémně teplý jako v jiných letech, byl ještě docela v kondici. V kopci nad potokem jsme na několika místech nalezli tradiční jarní houbu destici chřapáčovou (Discina ancilis). Kloboukatých hub jsme popravdě mnoho neviděli. Potkali jsme křehutku jarní (Psathyrella spadiceogrisea f. vernalis), penízovku provázkovou (Strobilurus stephanocystis), ale ne v takovém množství, aby se dala kulinářsky zpracovat, dále staré plodnice hlívy ústřičné (Pleurotus ostreatus) a penízovky sametonohé (Flamullina velutipes), a pak něco, co bychom tu rozhodně nečekali. Jeden účastník přišel s houbou a dotazem, o jaký druh se jedná. K našemu překvapení šlo o starší plodnici št’avnatky březnovky (Hygrophorus marzuolus), která se v Praze a okolí vyskytuje jen velmi zřídka. Na lokalitě jsme pak našli ještě jednu menší plodnici. Nález poputuje jako exikát do muzea, takže dobrá práce.

Velkým hájem jsme se vrátili zpátky do Radotína. Část účastníků ještě zhodnotila zážitky a dojmy v místním pivovaře, ostatní šli spořádaně domů. Poděkování patří Martinu Slavičínskému, který se postaral o občerstvení během akce. Další vycházka se bude konat v horizontu týdnů v závislosti na růstu hub, sledujte web www.myko.cz.

Za ČMS,

Filip Zíka

odkaz na článek  Odkaz na článek pro citaci

seznam článků  Přehled článků na této straně

 

článek  Pozvánka na tradiční jarní vycházku do oblasti Radotína

sekce  Aktuality

autor článku  Filip Zíka, 7.4.2025

Radotín

Radotín

smrž polovolný - foto: Markéta Vlčková

smrž polovolný
foto: Markéta Vlčková

Milí přátelé a příznivci hub,

dovolujeme si vás pozvat na již tradiční jarní mykologickou vycházku do oblasti pražského Radotína - údolí Šachetského potoka, a Velkého háje, která se uskuteční v sobotu 12.4. Sejdeme se v 10:30 na zastávce „V Sudech“, předpokládaný čas ukončení vycházky je mezi 13. a 14. hodinou (dle růstu hub a dalších okolností). Trasa je naplánována na necelých 5 km, počítejte s mírně náročnějším terénem, který není zcela vhodný pro kočárky a osoby se zhoršenou pohyblivostí.

Dopravní spojení: Lze jet vlakem ze zastávky Praha, Hlavní nádraží (odjezd 9:45), nebo ze zastávky Smíchovské nádraží (odjezd 9:53) na Nádraží Radotín (příjezd 10:02) a dále pokračovat autobusem 120 ze zastávky „Nádraží Radotín“ odjezd 10:21, příjezd na zastávku „V Sudech“ v 10:25, nebo dojít pěšky (cca 1,5 km). Rovněž lze využít autobus 120 ze zastávky „Na Knížecí“ (odjezd v 9:37), příjezd na zastávku v „V Sudech“ v 10:11. Pro motoristy – možnosti parkování u startu jsou dosti omezené, u nádraží ovšem je P + R.

Trasa vycházky: https://mapy.cz/s/nubozerone

Cílem vycházky je poznávání nových druhů hub a pokud nám budou přát i podmínky, tak i jejich sběr k jídlu. Z jedlých hub se může objevit např. destice chřapáčová, boltcovitka ucho Jidášovo nebo různé druhy smržů. Zpátky se vrátíme k radotínskému nádraží, odkud jezdí vlaky na Smíchovské nádraží v půlhodinových intervalech. Průvodci budou Ing. Filip Zíka a doc. MUDr. Markéta Vlčková, Ph.D. Registrace není nutná, je možné přijít jen tak, nicméně je lepší nahlásit účast dopředu na e-mail filip.zika@myko.cz.

Těšíme se na vás!

Filip Zíka & Markéta Vlčková

odkaz na článek  Odkaz na článek pro citaci

seznam článků  Přehled článků na této straně

 

článek  Za zimními houbami do Slavičího údolí

sekce  Myko akce

autor článku  Filip Zíka, 19.1.2025

zimní Slavičí údolí - foto: Filip Zíka

zimní Slavičí údolí
foto: Filip Zíka

Milí členové a příznivci ČMS,

zveme vás na zimní vycházku do pražského Radotína, kde už to z předešlých akcí možná znáte. Tentokrát však půjdeme trochu jinam, naším cílem bude v neděli 2. února PR Slavičí údolí. Sejdeme se v 9:25 na zastávce Safírová, předpokládaný čas ukončení vycházky je mezi 12. a 13. hodinou. Trasa je naplánována na necelé 4 km, počítejte s náročnějším terénem, který není úplně vhodný pro kočárky a osoby se zhoršenou pohyblivostí.

Plánek trasy zde:

Dopravní spojení: Je možné jet vlakem z hlavního nádraží v 8:45 nebo ze Smíchovského nádraží v 8:53 na nádraží Radotín (příjezd 9:02) a dále odtud pokračovat v 9.21 autobusem 120, příjezd na zastávku Safírová v 9:24. Na tuto zastávku jezdí i autobus 120 ze zastávky Na Knížecí (odjezd v 8:37), na zastávce Safírová je v 9:12. Případně lze ze zastávky nádraží Radotín dojít pěšky (cca 1,5 km), parkovat je možné u vstupu do rezervace ve Slavičí ulici.

Průvodci budou Ing. Filip Zíka a doc.MUDr. Markéta Vlčková, Ph.D. .

Těšíme se na vás!

Filip Zíka & Markéta Vlčková.

odkaz na článek  Odkaz na článek pro citaci

seznam článků  Přehled článků na této straně

 

článek  Z tradiční vycházky do Kunratického lesa

sekce  Myko akce / Zprávy z akcí

autor článku  Filip Zíka, 30.12.2024

na startu - foto: Lubomír Opat

na startu
foto: Lubomír Opat

zimní les - foto: Filip Zíka

zimní les
foto: Filip Zíka

ostnateček okrový (Steccherinum ochraceum) - foto: Petr Souček

ostnateček okrový (Steccherinum ochraceum)
foto: Petr Souček

určujeme - foto: Filip Zíka

určujeme
foto: Filip Zíka

nedohub růžový (Hypomyces roseus) - foto: Lubomír Opat

nedohub růžový (Hypomyces roseus)
foto: Lubomír Opat

kyj rourkovitý (Macrotyphula fistulosa var. fistulosa) - foto: Petr Souček

kyj rourkovitý (Macrotyphula fistulosa var. fistulosa)
foto: Petr Souček

hlíva ústřičná (Pleurotus ostreatus) - foto: Lubomír Opat

hlíva ústřičná (Pleurotus ostreatus)
foto: Lubomír Opat

Mezi tradiční akce pořádané Českou mykologickou společností v posledních letech patří vycházka do Kunratického lesa, která se koná „mezi svátky“.

Nejinak tomu bylo i letos a na startu „Pod dubem“ se sešlo více než 30 lidí, chtivých houbařských i mykologických zážitků. Počasí bylo mrazivé, mlhou jen sem tam prosvítalo slunce a les byl porostlý jiním a jinovatkou, což vytvářelo krásnou zimní atmosféru.

Hub bylo nalezeno téměř 70 druhů, kromě tradičních chorošů a pyrenomycetů se objevily i nějaké houby kloboukaté. Nemohly chybět tradiční zimní jedlé houby jako hlíva ústřičná (Pleurotus ostreatus), penízovka sametonohá (Flamulina vellupites), nebo kržatka zimní (Tubaria furfuracea). Objevily se i zoombie plodnice dalších, již před delší dobou vyrostlých kloboukatých hub jako holubinka hlínožlutá (Russula ochroleuca), strmělka přehrnutá (Paralepista flaccida), strmělka mlženka (Clitocybe nebularis), lakovka ametystová (Laccaria amethystina) nebo šupinovka šedohlínová (Pholiota lenta). Jedovaté houby tentokrát nalezeny nebyly, což je vzhledem k ročnímu období i pochopitelné. Ze zajímavějších či vzácnějších nálezů byly zejména díky přítomnosti Martina Kříže zaznamenán struhák splývavý (Radulomyces confluens), protrhlík habrový (Melogramma campylosporum), jako trepkovitka tvářící se mechovka Hobsonova (Clitopilus hobsonii), nedohub růžový (Hypomyces roseus) nebo čepičatka zvoncovitá (Galerina sideroides).

Na závěr se většina účastníků vycházky postupně sešla v restauraci Na tý louce zelený, kde proběhla diskuze nejen o nalezených houbách. Věřím, že většině účastníků se vycházka líbila, další by se měla konat přibližně začátkem února, o její existenci budeme včas informovat na webu www.myko.cz a na facebooku České mykologické společnosti.

Filip Zíka

odkaz na článek  Odkaz na článek pro citaci

seznam článků  Přehled článků na této straně

 

článek  Pozvánka na mezisvátkovou vycházku za houbami v sobotu 28.12.2024

sekce  Myko akce

autor článku  Filip Zíka, 27.12.2024

houbaření v Kunratickém lese

houbaření v Kunratickém lese

Milí příznivci hub,

podobně jako v minulých letech na vás myslíme i v samém závěru roku a připravili jsme si již tradiční akci v Krčském (Kunratickém) lese.

Tato akce je naplánována na sobotu 28.12.2024, sraz bude v 10:00 ve stanici metra Chodov. Vyrazíme do přilehlých lesních porostů a akce bude zakončena v restauraci "Na tý louce zelený". Trasa byla zvolena tak, aby vyhovovala i kočárkům a méně mobilním osobám.

Těšíme se na vás,

Filip Zíka

odkaz na článek  Odkaz na článek pro citaci

seznam článků  Přehled článků na této straně

 

článek  Z výstavy v Lomnici nad Popelkou

sekce  Myko akce / Zprávy z akcí

autor článku  Filip Zíka, 17.9.2024

povídání o léčivých houbách - foto: Hana Hrdličková

povídání o léčivých houbách
foto: Hana Hrdličková

Houbařský spolek v Lomnici nad Popelkou pod vedením Jany Čapkové o víkendu 14. - 15. září uspořádal výstavu hub. I přes nepříliš dobrý hub před výstavou a nepříznivé meteorologické podmínky v době jejího konání se na ní objevilo více než 150 druhů hub a zájem z řady veřejnosti byl značný. Ze zajímavějších druhů hub byl vystaven např. hřib skvrnitý (Hemileccinum depilatum), hřib přívěskatý (Butyriboletus appendiculatum) nebo outkovka pýřitá (Trametes pubescens). Nechyběla ani muchomůrka zelená (Amanita phalloides).

Nechyběly ani ochutnávky hub a houbových likérů, ukázka houbařské a mykologické literatury, komentovaná prohlídka expozice, povídání o léčivých houbách a také jedna na výstavách nepříliš často vídaná věc - ukázka mikroskopování. Poděkování patří všem, kteří se na organizace výstavy podíleli.

odkaz na článek  Odkaz na článek pro citaci

seznam článků  Přehled článků na této straně

 

článek  Pozvánka do Lomnice nad Popelkou

sekce  Myko akce

autor článku  Filip Zíka, 12.9.2024

Tak jako každý rok po krásném slunečném létě nastává čas podzimní a to bývá pro mnohé signál vyrazit do lesa na houby. Někteří citliví jedinci tyto signály zachytí i během léta a tak jsou lesy hojně navštěvovány houbychtivými lidmi.

Již od brzkého září začínají různá mykologická uskupení z celých Čech, Moravy i Slovenska připravovat výstavy hub. Ačkoli je výstava vždy jen pár dní, málokdo z návštěvníků si dokáže představit, kolik se za tím vším skrývá práce a úsilí mnoha členů. Vždyť jen nasbírání mnoha rozmanitých druhů zabere i několik dní. Často jsou nalezené plodnice hub v naprosto nevystavovatelném stavu a tak je potřeba najít ještě vystavitelné jedince. Každý rok již od jara vznášejí prosby k Přírodě, aby zrovna v době výstavy bylo ideální počasí. Několik dní před výstavou se pečlivě sleduje radar s počasím, srážkové úhrny a teplotami na všech možných místech internetu. Ne že by to byla záruka úspěchu, ale člověk pořádající výstavu hub se tím alespoň uklidní . A letošní rok , to je opravdu jízda. Již z jara jsme mohli objevit nějaké podzimní druhy hub a následovalo nekonečné množství slunečních tropických dnů. A teď se milý lese předveď, co roste. Každé ráno vstáváme a stojíme u okna s očima na předpovědi počasí a aktuálním radaru, vyhlídky žádné růžové - zima a déšť. Tedy spíše hodně deště, tak dumám, zda vůbec někdo přijde ( prostor velký,pod střechou, bezbariérový přístup, možnost parkování přímo u vchodu). Výstava Houbařského spolku z Lomnice n. Popelkou začíná právě tento víkend 14.-15. září 2024 v lomnické Orlovně ( J.J. Fučíka 982 ) Na této výstavě se můžete seznámit s aktuálně rostoucími houbami z okolí lomnicka. Výstavu čerstvých hub doplňuje mnoho fotografií hub, které se výstavy nemohou zúčastnit, tzn. fotografie hub s vysokým stupněm ochrany a nebo hub jarního času. I mlsné jazýčky si přijdou na své. Zde můžete ochutnat různá jídla z hub, tak abyste věděli, že z hub jde uvařit i jiné jídlo, než jen smaženice. A že vás zajímají léčivé houby? Najdete zde mnoho informací na toto oblíbené téma. Na své si přijdou i milovníci kalendářů a pohledů, mohou si zakoupit nové pohlednice i kalendář 2025 s autorskými fotografiemi. Všichni čtenáři jste srdečně zváni. Zde máte totiž naprosto jedinečnou možnost seznámit se se světem hub. Pořadatelé výstavy se vám snaží ze všech sil představit svět hub a jejich kouzlo.

A propos, jaké je vaše nejoblíbenější houbové jídlo? Moje tedy jsou bramborové špalíčky se zelím a houbovými škvarky. A taková houbová pomazánka bývá ozdobou svátečního stolu. A že ji neznáte? Přijďte k nám do Lomnice na výstavu a pomazánku z hub ochutnejte vlastními chuťovými buňkami.

Za Houbařský spolek Lomnice n. Pop. vás zve Jana Čapková, předsedkyně spolku. P.S. největší adrenalin letos bude něco najít :D

odkaz na článek  Odkaz na článek pro citaci

seznam článků  Přehled článků na této straně

 

článek  Z letní vycházky do Kunratického lesa

sekce  Myko akce / Zprávy z akcí

autor článku  Filip Zíka, 4.9.2024

u vstupu do lesa - foto: Filip Zíka

u vstupu do lesa
foto: Filip Zíka

hřib plstnatý (Xerocomus subtomentosus) - foto: Eva Brejchová

hřib plstnatý (Xerocomus subtomentosus)
foto: Eva Brejchová

křehutka sametová (Lacrymaria lacrymabunda) - foto: Drahomíra Hlinovská

křehutka sametová (Lacrymaria lacrymabunda)
foto: Drahomíra Hlinovská

hřib červený (Xerocomellus rubellus) - foto: Drahomíra Hlinovská

hřib červený (Xerocomellus rubellus)
foto: Drahomíra Hlinovská

Léto se zvolna chýlí ke konci a přestože je velmi teplo, houby vlivem občasných srážek rostou i na území našeho hlavního města. Toho jsme se rozhodli využít a v rámci již pravidelných podvečerních vycházek udělali akci v Krčském (Kunratickém) lese.

Na startu na Roztylech se sešlo včetně organizátorů více než dvacet osob se zájmem o kulinářské, fotografické či jiné využití hub. Po poněkud rozpačitých úvodních metrech, kdy jsme viděli pouze lesklokorku ploskou (Ganoderma applanatum) či pestřece (Scleroderma), se začaly objevovat i zajímavější houby. Ti, co měli zájem o houby k jídlu, si nasbírali např. hřiby z rodu Xercomellus, jako žlutomasý, Engelův nebo plstnatý, z fotografického hlediska byla zajímavá např. křehutka sametová (Lacrymaria lacrymabunda).

Z jedovatých hub jsme postupně nalezli pestřec bradavčitý (Scleroderma verrucosum), muchomůrku slámožlutou (Amanita gemmata) a penízovku vřetenonohou (Gymnopus fusipes). Celkem bylo nalezeno 51 druhů hub – seznam zde. S postupujícím večerem se naše skupina začala postupně zmenšovat a její jádro výpravu zakončilo v restauraci Na tý louce zelený.

Následující vycházka se bude pravděpodobně konat 26.9., budeme sbírat houby na naši hlavní výstavu. Sledujte náš web www.myko.cz.

odkaz na článek  Odkaz na článek pro citaci

seznam článků  Přehled článků na této straně

 

Strana 1 / 2, články 1 - 10 / 17

 <   1   2   > 

 
 
Vstup pro členy ČMS
Nemám!
 

Červencové myko exkurze

Jak se stát členem ČMS nebo objednat časopis Mykologický sborník?

Příspěvky a předplatné 2025

Posílejte na bankovní účet:
FIO banka, č.ú. 2401853695 / 2010

Členský příspěvek:

  • Osoby mladší 18 let, studenti a senioři nad 60 let: 100,- Kč
  • Ostatní: 250,- Kč

Mykologický sborník:

  • Členové ČMS: 150,- Kč
  • Ostatní odběratelé: 200,- Kč

Mykologické akce 2025

Sledujte průběžně aktualizovaný seznam.

Pozvánky a propozice Vámi pořádaných akcí zasílejte na adresu .

Varování před "cukrovinkami" s muscimolem

ČMS důrazně varuje před požíváním různých komerčně dostupných cukrovinek, které obsahují různé extrakty z hub a které bývají označeny jako "magic", "psychedelic", "legal" a podobně. Více informací nejdete ve výše odkazovaném článku.

Akce ČVSM "Krása papíru"

Možnost dokoupit starší i novější čísla České mykologie / Czech Mycology a Mykologických listů na doplnění knihovny - více informací zde.

Kudy z nudy?

Naše akce nyní najdete také na portálu CzechTourism Kudy z nudy.

Kudyznudy.cz – tipy na výlet

Ještě nemáte speciální čtyřčíslo 100. ročníku Mykologického sborníku?

Co je v něm a jak si ho můžete objednat zjistíte zde.

titulní strana Mykologického sborníku 2023

YouTube kanál ČMS

Online přednášky ČMS a jejich záznamy můžete za dlouhých zimních večerů sledovat na našem kanálu Youtube. Odkaz je v nadpisu.

Novinky v Nálezišti

Poslední zveřejněné nálezy, seřazené podle data a času zveřejnění.

Jste-li členem ČMS a máte přístupové údaje, přihlaste se vpravo nahoře.

Kuehneromyces mutabilis
opeňka měnlivá

Russula velenovskyi
holubinka Velenovského

Russula velenovskyi
holubinka Velenovského

Pleurotus pulmonarius
hlíva plicní

Hypocrea rufa
masenka rezavá

Russula parazurea
holubinka podmračná

Coniothyrium concentricum

Agaricus augustus
pečárka císařská

Ramaria fumigata
kuřátka zakouřená

Ramaria bataillei
kuřátka Batailleova

Ramaria parabotrytis
kuřátka načervenalá

Phellinus pomaceus
ohňovec ovocný

Agrocybe pediades
polnička polokulovitá

Phaeolus schweinitzii
hnědák Schweinitzův

Coprinellus domesticus
hnojník domácí

Amanita ceciliae
muchomůrka šupinatá

Rhizopogon roseolus
kořenovec načervenalý

Hydropus subalpinus
ronivka podhorská

Marasmius wettsteinii
špička Wettsteinova

Agrocybe praecox
polnička raná

Steccherinum ochraceum
ostnateček okrový

Agaricus bernardii
pečárka nepříjemná

Hygrophorus pustulatus
šťavnatka tečkovaná

Puccinia punctiformis
rez pcháčová

Puccinia punctiformis
rez pcháčová

Ramaria botrytis
kuřátka květáková

Puccinia punctiformis
rez pcháčová

Flammula alnicola
plaménka olšová

Nectria coccinea
rážovka šarlatová

Panaeolus papilionaceus
kropenatec motýlovitý

Puccinia dioicae
rez ostřicová

Puccinia phragmitis
rez rákosová

Clavulina cinerea
kuřátečko popelavé

Neonectria ditissima
rážovka rakovinová

Puccinia urticata
rez kopřivová

Volvariella gloiocephala
kukmák okázalý

Neolentinus schaefferi
houževnatec pohárovitý

Diatrypella favacea
polštářnatka březová

Phlebia rufa
žilnatka proměnlivá

Phlebia rufa
žilnatka proměnlivá

Chcete inzerovat na myko.cz?

Máte-li zájem o placenou firemní reklamu na našich stránkách, kontaktujte nebo .