ADMINS.CZ Virtis s.r.o. Subway
 

Seznam článků autora Markéta Vlčková

Strana 8 / 34, články 71 - 80 / 335

 <   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   > 

článek  Pozvánka na vycházku za houbami do Klánovic

sekce  Myko akce

autor článku  Markéta Vlčková, 16.11.2023

letošní podzim v Klánovicích

letošní podzim v Klánovicích

Vážení mykonadšenci,

Vzhledem k tomu, že podzimní počasí vypadá stále příznivě a příznivý je i výhled, zveme vás na další listopadovou vycházku za houbami. Výběr lokality jsme pečlivě zvažovali (přibližně deset vteřin), a nakonec jsme se rozhodli pro Klánovický les, kde je největší šance jednak naplnit si košík a zároveň zde můžeme najít i zajímavé druhy hub.

Vycházka se bude konat v sobotu 25.11.2023, sraz bude (klasicky) v 10:00 u zastávky vlaku (před bývalou hospodou u Dashů). V trase nebudeme dělat žádné revoluce (co taky s nimi), budeme se držet osvědčené cesty mezi železniční tratí a Blatovským potokem (od nádraží směr zpět do Prahy, cca 1,5 km), kde je velká diverzita stromů, a tedy i velká šance na rozličné mykologické úlovky. Počítejte s mykologickým tempem, teple se oblečte a vezměte si optické pomůcky. Cesta je rovná jako placka, a i když nezpevněná, kočárky snese (tolik pro zájemce z řad rodičů malých dětí).

Doprava na místo je možná vlakem z Masaryčky (odjezd 9:28, Os 8605), autobusem z Čerňáku (odjezd 9:32, Bus 221), nebo autem (odjezd tak, abyste to stihli, parkoviště se neplatí).

Těšíme se na vás,

Markéta Vlčková

odkaz na článek  Odkaz na článek pro citaci

seznam článků  Přehled článků na této straně

 

článek  Pozvánka na sedmou podzimní přednášku ČMS 2023

sekce  Přednášky

autor článku  Markéta Vlčková, 9.11.2023

slizečka chlupatá - foto: Markéta Vlčková

slizečka chlupatá
foto: Markéta Vlčková

ryzec lososový - foto: Markéta Vlčková

ryzec lososový
foto: Markéta Vlčková

ryzec modřínový - foto: Markéta Vlčková

ryzec modřínový
foto: Markéta Vlčková

Vážení přátelé,

dovolujeme si vás pozvat na sedmou přednášku letošního podzimního cyklu, jejímž tématem budou houby modřínů a jedlí. Přednáška se bude konat v úterý 14.11.2023. Mykobiotou vázanou na tyto dřeviny vás provede Pavel Hruška, kterého jistě všichni znáte z demonstrací hub a který se specializuje na dřevní druhy, ale také ví mnoho o dřevinách jako takových. Ti z vás, kteří na houby chodí již vědí (nebo aspoň tuší), že pro úspěch je nutná znalost nejen hub jako takových, ale i biotopů, ve kterých rostou včetně jejich mykorhizních partnerů. Věříme, že vás v tomto směru přednáška obohatí.

Za ČMS,

Markéta Vlčková

Poznámka redakce: program podzimního cyklu včetně organizačních detailů naleznete zde.

odkaz na článek  Odkaz na článek pro citaci

seznam článků  Přehled článků na této straně

 

článek  Pozvánka na zavírání lesa na Broumovsku

sekce  Myko akce

autor článku  Markéta Vlčková, 9.11.2023

od altánku, kde se pečou buřty - foto: Markéta Vlčková

od altánku, kde se pečou buřty
foto: Markéta Vlčková

Vážení a milí přátelé houbožrouti a kolegové mykologové! Doktor Wipler z MO Broumov vás všechny srdečně zve na Zavírání lesa na Broumovsku. Tuto tradiční akci letos rozhodně nevynecháme a nevynechte ji ani vy. Užijete si zajímavý den v krásné přírodě, poznáte nové houby a další přírodniny v CHKO Broumovsko. Pokud s sebou navíc donesete různé pochutiny a kulinářské speciality, které všichni společně přeměníme v kinetickou energii, bude to více než vítané. Platí samozřejmě obligátní doporuční pro tyto akce: "brejle s sebou" a "dobře se obléct". I když je Broumovsko krásné a okolí Hynčic malebné, podzim zde umí udeřit dost drsně, plus - není nic trapnějšího, než když na prezentované houby nevidíte z důvodu absence nutných optických pomůcek (tzn. brejle s sebou!).

Věříme, že si akci užijete a přikládáme motivační fotografii z loňského zavírání,

Vaše redakce.

odkaz na článek  Odkaz na článek pro citaci

seznam článků  Přehled článků na této straně

 

článek  Pozvánka na podzimní vycházku do Šárky

sekce  Myko akce

autor článku  Markéta Vlčková, 9.11.2023

lesy v Šárce - foto: Lubomír Opat

lesy v Šárce
foto: Lubomír Opat

podzim v Šárce - foto: Markéta Vlčková

podzim v Šárce
foto: Markéta Vlčková

návnada - foto: Markéta Vlčková

návnada
foto: Markéta Vlčková

Vážení přátelé.

Zveme vás na podzimní vycházku za houbami do pražské Šárky dne 12.11.2023. Sraz je v 10 hodin před restaurací McDonald´s (viz mapku trasy). Momentální počasí houbám přeje, tak doufejme, že nám to vydrží. Doporučuji teple se obléct, při mykologickém tempu se člověk moc nezahřeje (naopak spíš má tendenci promrzat). Boty doporučuji voděvzdorné, na loukách bývá kromě hub i dost vlhko.

Těšíme se na vás,

Markéta Vlčková.

odkaz na článek  Odkaz na článek pro citaci

seznam článků  Přehled článků na této straně

 

článek  Z výstavy v Dolním Újezdě

sekce  Myko akce / Zprávy z akcí

autor článku  Markéta Vlčková, 9.11.2023

návštěvníci si prohlížejí exponáty - foto: Josef Černý

návštěvníci si prohlížejí exponáty
foto: Josef Černý

upomínkové předměty s houbařskou tématikou - foto: Klára Zerzánová

upomínkové předměty s houbařskou tématikou
foto: Klára Zerzánová

vystavované houby - foto: Klára Zerzánová

vystavované houby
foto: Klára Zerzánová

korálovec bukový - foto: Klára Zerzánová

korálovec bukový
foto: Klára Zerzánová

lesklokorka lesklá - foto: Klára Zerzánová

lesklokorka lesklá
foto: Klára Zerzánová

Ve dnech 30.9. – 1.10. uspořádal náš mykologický klub již tradiční houbařskou výstavu v budově chovatelů U Jirečků v Dolním Újezdě. Té předcházely jako vždy týdny a týdny plánování a příprav a zároveň drobná nervozita z toho, jestli se nám podaří nasbírat dostatečné množství hub jak do kuchyně, tak na samotnou výstavu. Tyto obavy se ale naštěstí i díky pomoci „přespolních“ houbařů nenaplnily a my jsme mohli prezentovat více než 230 rozmanitých exponátů pro téměř 400 návštěvníků. O výklad a odpovědi na otázky ze světa hub se opět postarali naši odborníci – především pánové Jiří Kohák, Josef Černý a Rudolf Brychta.

Na výstavu nám manželé Kohákovi z nedalekého Nedošína opět ochotně zapůjčili předměty s houbařskou tematikou ze své soukromé sbírky a k prodeji jsme mohli návštěvníkům nabídnout jak doplňky stravy z vlastnoručně nasbíraných hub, tak i 2 publikace napsané členy našeho klubu v letošním roce. První brožurku s názvem „Houby z naší lékárničky“ vytvořil pan Jiří Kohák a druhou s názvem „Houby Litomyšlska“ sepsal a vlastními ilustracemi doplnil pan Josef Černý. Oběma pánům patří za jejich díla velká pochvala a díky, protože jsou ochotní se tímto způsobem podělit o své vědomosti i s námi ostatními (pozn. to nadšeně říkám jménem nás houbařů-laiků). Sluší se podotknout, že obě knížky byly o víkendu také řádně pokřtěny a role kmotra se zhostil starosta naší obce Miloš Vrabec.

Další novinkou na naší výstavě byl dětský koutek s omalovánkami a houbařské kvízy pro děti i dospělé. Zájemci si mohli na místě ověřit, jestli např. rozeznají muchomůrku šedivku od muchomůrky tygrované, který hřib je jedovatý a jak vypadá liška obecná. Děti byly za svou práci odměněny lízátkem a dospělí poplácáním po rameni. Věříme, že se toto zpestření výstavy líbilo a rádi vymyslíme podobnou zábavu i na rok příští.

No a ze zkušenosti již víme, že pořádná houbařská výstava se neobejde bez otevřené kuchyně s možností posedět u voňavého gulášku nebo dršťkové polévky z kotrče. Naše menu je tradiční, stejně jako uznání, které za něj sklízí šéfkuchař a předseda našeho klubu v jedné osobě – pan Václav Tobiášek.

Po skončení výstavy – a letošní rok v tomto ohledu nebyl jiný – se obvykle dostaví pocit potlačované únavy, ale zároveň i radosti z dobře odvedené práce. Ačkoliv v článku výše již několik jmen padlo, celou akci zajišťuje mnoho dalších členů MK a kromě nich i nečlenů, kteří jsou prostě rádi, že mohou přispět. Proto bych chtěla touto cestou jim všem a dalším našim podporovatelům velice poděkovat.

Klára Zerzánová

Mykologický klub Dolní Újezd

odkaz na článek  Odkaz na článek pro citaci

seznam článků  Přehled článků na této straně

 

článek  Pravidla pro zasílání příspěvků do redakce webu

sekce  O společnosti / Zprávy

autor článku  Markéta Vlčková, 5.11.2023

Vážení přátelé a spolupracovníci,

velmi si ceníme toho, že nám zasíláte ke zveřejnění zprávy o akcích pořádaných vašimi kroužky a spolky. Na našich webových stránkách je rádi uveřejňujeme. Pro usnadnění redakční práce a zlepšení prezentace vaší práce bychom vás chtěli požádat o zasílání příspěvků dle následujícího návodu:

1. Text ke zveřejnění zasílejte ve formátu Microsoft Wordu (DOC nebo DOCX). Pokud Microsoft Word nemáte, lze použít i formát Open Office / Libre Office (ODT).

Neposílejte text ve formátu *.PDF ani jako obrázek (JPG, JPEG, PNG, TIF…). Tyto formáty se dále obtížně redakčně zpracovávají, případně budou zcela nevyužitelné.

2. Přílohy (např. pozvánky, propozice a plakáty), které mají být přiloženy k textu formou odkazu, zasílejte ve formátu PDF (finální soubor s textem a obrázky, určený k tisku). Pokud převod do PDF nezvládnete, lze výjimečně použít i obrázek ve formátu JPG nebo PNG.

Maximální velikost jednoho souboru se snažte udržet do 10 MB. Větší soubory mohou mít problémy s doručením emailem. Máte-li více příloh, které v součtu překročí 10 MB, zasílejte je jednotlivě nebo po několika, abyste tuto velikost nepřekročili. Případně lze využít služby jako je www.uschovna.cz.

3. Fotografie zasílejte ve formátu JPEG (přípony JPG, JPEG), s rozměrem delší strany 1024 pixelů u fotografií na šířku nebo 960 pixelů u fotografií na výšku. Při zmenšování fotografií z originální velikosti fotoaparátu nebo mobilu je doporučujeme mírně doostřit. Preferovány jsou fotografie focené na šířku.

4. K fotografiím zašlete popis, tj. co fotografie zachycuje a plné jméno autora fotografie.

5. Příspěvky mohou být redakčně upraveny, ke zveřejnění je nutná autorizace. Bez autorizace příspěvek zveřejněn nebude. 

Za vaši spolupráci vám děkujeme,

Vaše redakce

odkaz na článek  Odkaz na článek pro citaci

seznam článků  Přehled článků na této straně

 

článek  Z výstavy ČMS v Praze

sekce  Myko akce / Zprávy z akcí

autor článku  Markéta Vlčková, 2.11.2023

z přípravy sálu - foto Markéta Vlčková

z přípravy sálu
foto Markéta Vlčková

z expozice - foto: Markéta Vlčková

z expozice
foto: Markéta Vlčková

z expozice - foto: Lubomír Opat

z expozice
foto: Lubomír Opat

z poznávačky - foto: Markéta Vlčková

z poznávačky
foto: Markéta Vlčková

sladká odměna není jen pro děti - foto: Markéta Vlčková

sladká odměna není jen pro děti
foto: Markéta Vlčková

z komentované prohlídky expozice - foto: Markéta Vlčková

z komentované prohlídky expozice
foto: Markéta Vlčková

z přednášky - foto: Lubomír Opat

z přednášky
foto: Lubomír Opat

tým organizátorů

tým organizátorů

Výstava hub ČMS v Praze se tento rok konala v termínu 29. 9. – 1. 10. 2023. Jak již asi všichni víme, růst hub nebyl úplně optimální a nás, tedy pořadatele, provázely značné obavy, jak se nám povede houby na výstavu nasbírat. Zoufalá situace však nabudila naši členskou základnu a díky snaze více než dvou desítek členů ČMS se povedlo nasbírat množství druhů srovnatelné s minulými roky. Houby pravda musely být dovezeny ze vzdálenějších lokalit. Objevily se dodávky ze Šumavy, Krušných hor, Krkonoš, Brd, jihočeských rybníků i z Polabí, nezanedbatelným podílem přispěla i exkurze do Klánovic.

Celkem tedy bylo možno spatřit více než 450 druhů hub nasbíraných rozličným způsobem v rozličných lokalitách. Podobně jako jindy na výstavě nechyběly i vzácné, méně známé houby. Mezi ně patřil např. hřib rubínový (Rubinoboletus rubinus), hřib Le Galové (Rubroboletus legaliae), podloubník siný (Gyrodon lividus), dále korálovec jedlový (Hericium flagellum), muchomůrka ježohlavá (Amanita solitaria), ryzec Bresadolův (Lactarius zonarioides), voskovka vápnomilná (Hygrocybe calciphila), škárka hvězdicovitá (Mycenastrum corium) či různé druhy kuřátek (Ramaria).

Z pohledu široké veřejnosti byly nejatraktivnější pochopitelně hřibovité houby, dále muchomůrky, holubinky a též expozice dřevních hub. Z jedovatých druhů nechyběla muchomůrka zelená (Amanita phalloides), muchomůrka jízlivá (Amanita virosa), muchomůrka tygrovaná (Amanita pantherina) či vláknice kuželovitá (Inocybe rimosa), objevil se i lyofilizovaný ucháč obecný (Gyromitra esculenta).

Lyofilizované houby byly letošní žhavou novinkou, za jejíž realizaci děkujeme Davidovi Dobešovi a Jiřímu Dubcovi. Díky nim návštěvníci mohli vidět i jarní houby jako např. kačenku českou (Verpa bohemica), destici chřapáčovou (Discina ancilis) či různé druhy smržů (Morchella). Další novinkou byla malá expozice hub pěstovaných včetně pěstebních substrátů, kterou zajistila Alice Kratinová.

Program byl doplněn přednáškami o jedlých houbách a jejich jedovatých dvojnících, komentovanou prohlídkou expozice, poznávací soutěží pro děti a určováním hub pro veřejnost. Dětí se v letošním roce ujala Jolana Nejmanová, která je zároveň autorkou knížky "Fousodějova lesní škola" a nutno říci, že děti byly nadšené (Jak Jolanou, tak i její knihou)

Návštěvnost byla zejména v první den výstavy dobrá, velký zájem byl i o komentované prohlídky. ČMS děkuje všem, kteří se podíleli na realizaci výstavy a též zastupitelstvu městské části Praha 13 za poskytnutí zázemí. Těšíme se na další ročník. Ten letošní nám ukázal, že akce se může vydařit i za velmi slabého růstu hub.

Za ČMS

Filip Zíka a Markéta Vlčková

odkaz na článek  Odkaz na článek pro citaci

seznam článků  Přehled článků na této straně

 

článek  Pozvánka na šestou podzimní přednášku ČMS 2023

sekce  Přednášky

autor článku  Markéta Vlčková, 1.11.2023

Vážení přátelé,

dovolujeme si vás pozvat na šestou přednášku letošního podzimního cyklu. Máme tu čest mezi námi uvítat Daniela Kvasničku, který je profesionálním fotografem a zároveň předsedou Spolku houbařů Poděbrady.

Tématem Danielovy přednášky je "Fotografie v mykologii aneb Vymezení fotografie pro mykologii v rámci fotografa", zabývat se bude rozličnými tématy o fotografování hub s ohledem na účel fotografie. Dozvíte se, jak by měly vypadat fotografie:

  • Informativní (pořizované pro sdělení přátelům nebo pouze sobě, jak by měla vypadat fotka zaslaná mykologům k určení, atd.)
  • Vlastní (GPS, histogram, exif, atd.)
  • Mykologické (makro, mikro znaky)
  • Prezentační (do atlasů, knih, časopisů, novin)
  • Ostatní (pro sociální sítě, reklamu, pokrmy, beletrii, vtipy)
  • Umělecké (spíše, alespoň pro mě, pseudouměleckých – fotografem fotografované umění přírody v jeho pojetí)

Padne i pár slov o focení hub mobilem (jak nastavit mobil pro trochu ostřejší fotku). A v neposlední řadě zazní i pár praktických rad (jak správně ostřit, jednoduché studio v lese, skládání fotky, atd.). Závěrem by chtěl Daniel upozornit na případné klady nebo chyby vámi zaslaných fotografií (viz naše výzva zde).

Na vaši účast se těší

Daniel Kvasnička

Poznámka redakce: organizační informace naleznete zde.

odkaz na článek  Odkaz na článek pro citaci

seznam článků  Přehled článků na této straně

 

článek  Pozvánka na pátou podzimní přednášku ČMS 2023

sekce  Přednášky

autor článku  Markéta Vlčková, 29.10.2023

Petr Souček při focení hub

Petr Souček při focení hub

nedohub růžový - foto: Petr Souček

nedohub růžový
foto: Petr Souček

míhavka odbarvená - foto: Petr Souček

míhavka odbarvená
foto: Petr Souček

jehnědka červenohnědá - foto: Petr Souček

jehnědka červenohnědá
foto: Petr Souček

Vážení přátelé,

dovolujeme si vás pozvat na pátou přednášku letošního podzimního cyklu.Prezentace na téma " Houby na nevšedních substrátech" se ujme Petr Souček. Petr Souček chodí do přírody celoročně a při svých vycházkách houby fotí. Tentokrát se ve své přednášce, která by mohla mít podtitul "houby rostou skoro všude", zaměří na houby rostoucí na nevšedních substrátech. Ukážeme si, kde se můžeme s houbami potkat. Asi každý ví, že existují mykorhizní druhy, které ke svému růstu potřebují partnerský strom. Ovšem my se podíváme spíše na druhy, které rostou na různých částech rostlin a stromů. Bude se jednat hlavně o druhy nejedlé, přesto krásné, které potěší oko nejednoho houbařského fanouška. Pokud vás zajímá, kde všude můžete narazit na houby, přijďte si přednášku poslechnout.

Organizační detaily naleznete zde.

Těšíme se na vás,

vaše redakce.

odkaz na článek  Odkaz na článek pro citaci

seznam článků  Přehled článků na této straně

 

článek  Z výstavy v Dědové

sekce  Myko akce / Zprávy z akcí

autor článku  Markéta Vlčková, 22.10.2023

z expozice

z expozice

z expozice

z expozice

z expozice

z expozice

aktivity pro děti

aktivity pro děti

 pyšní organizátoři akce - zleva: Jaroslav Kadlec, Jiří Laštůvka, Daniela Jiroušková a Josef Černý

pyšní organizátoři akce
zleva: Jaroslav Kadlec, Jiří Laštůvka, Daniela Jiroušková a Josef Černý

diskuze nad houbou - zleva: Josef Černý a Jiří Laštůvka

diskuze nad houbou
zleva: Josef Černý a Jiří Laštůvka

ilustrace Radka Chodury

ilustrace Radka Chodury

Vážení mykofilové,

Přinášíme krátkou zprávu z výstavy hub v Dědové, která se uskutečnila o víkendu 23. - 24. září. Vystavovali jsme bezmála 250 druhů hub, od obyčejných po vzácnější jako je např. choroš oříš, kukmák bělovlnný, nebo hřib skvrnitý.

V průběhu výstavy nás přišly navštívit i místní mykologické osobnosti, mezi jinými nestor novoměstského houbaření pan Oldřich Pojezný, žďárský nadšenec do hub Miroslav Meduňa a několik dalších mykofilů. Z velké dálky přijel se svými rodiči mladý člen ČMS z Tišnova, který by leckterého dospělého houbaře strčil se svými znalostmi do kapsy. Přivítali jsme také mezi sebou návštěvníky z Bechyně, nebo až z e 157 km vzdálených Kralup nad Vltavou (zdravíme pana Řepou, který neváhal urazit takto dlouhou cestu). Svými neotřelými kreslenými vtipy nás všechny bavil umělec, milovník hub, brouků a všeho živého, a hlavně bohém Radek Chodura. Chvílemi se na jeho obrázky stály i fronty.

Pro malé návštěvníky byly nachystané houbohrátky s pastelkami, které vytvořila umělkyně Kateřina Fritscherová (alias Lamka Frey). Houbohrátky děti plnohodnotně zaměstnaly a umožnily jejich dospělému dozoru plně se soustředit na vystavované exponáty. Pro zvídavé návštěvníky (děti i dospělé) byly připraveny houbové kvízy a určovačka čerstvých hub se třemi stupni obtížnosti.

Sobotní výstavu okořenil Jaroslav Kadlec svou přednáškou na téma „jedovaté houby“ a v neděli se dvoudenní akce uzavřela přednáškou Daniely Jirouškové na téma „Důmyslný svět hub“. Soudě dle ohlasů, obě přednášky se přítomným divákům líbily. Výstava se vydařila po stránce mykologické, ale i po stránce organizační, a to díky skvělé organizaci a poskytnutému zázemí dobrovolných hasičů z Dědové v čele s Jaroslavem Nekvindou. Pan Jaroslav Nekvinda (dobrovolný hasič obce Dědová) - hlavní organizátor akce, ač nevelký odborník přes houby, je velkým milovníkem houbaření a díky jeho elánu a odhodlání uspořádat výstavu hub, se tato akce mohla již 2. rokem uskutečnit. Dokázal poskládat do kolektivu takové lidi, kteří šli za společným cílem a dovedli malou obec u Hlinska na 2 dny proměnit na houbařský středobod vesmíru. Poděkování samozřejmě patří i dalším lidem, kteří se na úspěšné akci podíleli.

Daniela Jiroušková, Zubří

odkaz na článek  Odkaz na článek pro citaci

seznam článků  Přehled článků na této straně

 

Strana 8 / 34, články 71 - 80 / 335

 <   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   > 

 
 
Vstup pro členy ČMS
Nemám!
 

Ještě nemáte speciální čtyřčíslo 100. ročníku Mykologického sborníku?

Co je v něm a jak si ho můžete objednat zjistíte zde.

titulní strana Mykologického sborníku 2023

Fotosoutěž ČMS 2024

I v roce 2024 opět vyhlašujeme fotosoutěž pro naše členy.

Podrobnější informace, pravidla a odkaz na registraci najdete zde.

YouTube kanál ČMS

Online přednášky ČMS a jejich záznamy můžete za dlouhých zimních večerů sledovat na našem kanálu Youtube. Odkaz je v nadpisu.

Příspěvky a předplatné 2024

Posílejte na bankovní účet:
FIO banka, č.ú. 2401853695 / 2010

Členský příspěvek:

  • Osoby mladší 18 let, studenti a senioři nad 60 let: 100,- Kč
  • Ostatní: 250,- Kč

Mykologický sborník:

  • Členové ČMS: 150,- Kč
  • Ostatní odběratelé: 200,- Kč

Novinky v Nálezišti

Poslední zveřejněné nálezy, seřazené podle data a času zveřejnění.

Jste-li členem ČMS a máte přístupové údaje, přihlaste se vpravo nahoře.

Lactarius lignyotus
ryzec černohlávek

Tylopilus felleus
hřib žlučník

Hygrophorus hypothejus
šťavnatka pomrazka

Hygrophorus lucorum
šťavnatka modřínová

Leccinum versipelle
křemenáč březový

Gomphidius maculatus
slizák skvrnitý

Lactarius deliciosus
ryzec pravý

Imleria badia
hřib hnědý

Arrhenia retiruga
mecháček síťnatý

Pterula multifida
štětinaček bělavý

Lactarius aquizonatus
ryzec vodopásý

Bankera violascens
bělozub nafialovělý

Caloboletus radicans
hřib medotrpký

Basidiodendron eyrei
dřevovník kulatovýtrusý

Mycena aetites
helmovka šedolupenná

Mycena metata
helmovka kuželovitá

Ciboria batschiana
jehnědka žaludová

Mycena inclinata
helmovka leponohá

Mycena vitilis
helmovka měnlivá

Russula grisescens
holubinka šednoucí

Hypomyces chrysospermus
nedohub zlatovýtrusý

Laetiporus sulphureus
sírovec žlutooranžový

Hypoxylon howeanum
dřevomor Howeův

Russula integra
holubinka celokrajná

Russula aquosa
holubinka vodnatá

Russula nigricans
holubinka černající

Lactarius tabidus
ryzec liškový

Cortinarius semisanguineus
pavučinec polokrvavý

Basidiodendron eyrei
dřevovník kulatovýtrusý

Leotia lubrica
patyčka rosolovitá

Geastrum striatum
hvězdovka límečková

Agaricus depauperatus
pečárka Annina

Xerula radicata
slizečka kořenující

Amanita ceciliae
muchomůrka šupinatá

Mycena abramsii
helmovka raná

Lactarius blennius
ryzec zelený

Steccherinum bourdotii
ostnateček Bourdotův

Xylodon spathulatus
kornatec jazýčkovitý

Mutatoderma mutatum
kornatec měnlivý

Lactarius tabidus
ryzec liškový

Chcete inzerovat na myko.cz?

Máte-li zájem o placenou firemní reklamu na našich stránkách, kontaktujte nebo .