ADMINS.CZ Virtis s.r.o. Subway
 

Seznam článků autora Markéta Vlčková

Strana 9 / 31, články 81 - 90 / 304

 <   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   > 

článek  Pozvánka na výstavu fotografií Martina Kříže v Rožďalovicích

sekce  Myko akce

autor článku  Markéta Vlčková, 29.6.2023

Vážení příznivci hub,

Město Rožďalovice spolu s Martinem Křížem vás srdečně zvou na výstavu fotografií s názvem "Hřiby a jiné houby Rožďalovicka", jejichž autorem je Martin Kříž, jeden z našich předních mykologů. Expozice bude pro veřejnost otevřena po celý červenec denně od 10 do 16 hodin v galerii Melantrich. Vstupné na akci činí  50 Kč.

Za ČMS,

Markéta Vlčková

odkaz na článek  Odkaz na článek pro citaci

seznam článků  Přehled článků na této straně

 

článek  Z červnové vycházky ČMS

sekce  Myko akce / Zprávy z akcí

autor článku  Markéta Vlčková, 18.6.2023

Letohrádek Hvězda - foto: Oldřich Jindřich

Letohrádek Hvězda
foto: Oldřich Jindřich

první houbou byla pečárka rumištní - foto: Markéta Vlčková

první houbou byla pečárka rumištní
foto: Markéta Vlčková

asi poslední letošní májovka - foto: Markéta Vlčková

asi poslední letošní májovka
foto: Markéta Vlčková

bude večeře - foto: Alice Kratinová

bude večeře
foto: Alice Kratinová

zasloužený odpočinek - foto: Lubomír Opat

zasloužený odpočinek
foto: Lubomír Opat

nebylo nás mnoho, ale nikdo neodpadl! - foto: Markéta Vlčková

nebylo nás mnoho, ale nikdo neodpadl!
foto: Markéta Vlčková

hlív rostlo požehnaně - foto: Oldřich Jindřich

hlív rostlo požehnaně
foto: Oldřich Jindřich

stejně jako boltcovitek - foto: Eva Brejchová

stejně jako boltcovitek
foto: Eva Brejchová

mladá plodnice hadovky na řezu - foto: Markéta Vlčková

mladá plodnice hadovky na řezu
foto: Markéta Vlčková

dospělá plodnice hadovky - foto: Eva Brejchová

dospělá plodnice hadovky
foto: Eva Brejchová

muchomůrka šedivka (Amanita excelsa) - foto: Drahomíra Hlinovská

muchomůrka šedivka (Amanita excelsa)
foto: Drahomíra Hlinovská

Vážení členové ČMS a příznivci hub,

houby mají v letošní letní sezóně start velmi opatrný a zatím spíše nerostou, než rostou. Tuto skutečnost jsme zaznamenali i v průběhu vycházky do obory Hvězda, která se konala dne 18.6.2023. Nepříliš velká ochota hub k růstu se trochu negativně projevila i na účasti, která nebyla tak hojná, jako na vycházkách minulých. Vzdor spíše pesimistickému očekávání jsme však nakonec hub nenašli až tak málo a zastihli jsme i několik druhů mykorhizních (seznam nálezů je zde).

Příjemně nás překvapil hojný výskyt mladých plodnic hlívy plicní (Pleurotus pulmonarius), která ve Hvězdě vyrůstala převážně na ležících odumřelých bukových kmenech. Hojněji se vyskytovala i boltcovitka bezová (Auricularia auricula-judae) a mladá „vajíčka“ hadovky smrduté (Phallus impudicus). Ostatní mykorhizní i saprotrofní druhy se vyskytovaly spíše v počtu jednotek plodnic, hojnější byly pochopitelně (starší plodnice) hub „chorošovitých“, nrazili jsme ale i na skupinku velmi malých kolodějů (Suillellus luridus) a na několik chutných holubinek doupňákových (Russula grisea).

Úplné fiasko to tedy nakonec nebylo, i když větší část vycházky jsme trávili marným pátráním po jakékoliv houbě. Zda bude nebo nebude další vycházka v průběhu léta bude do značné míry záviset na počasí a potažmo růstu/nerůstu hub. Naplánována je vycházka 28.9.2023 do Klánovic, na které jako v několika posledních letech budeme sbírat houby pro pražskou výstavu.

Za ČMS,

Markéta Vlčková

odkaz na článek  Odkaz na článek pro citaci

seznam článků  Přehled článků na této straně

 

článek  Pozvánka na červnovou vycházku ČMS

sekce  Myko akce

autor článku  Markéta Vlčková, 15.6.2023

buď půjdeme sem - foto: Markéta Vlčková

buď půjdeme sem
foto: Markéta Vlčková

nebo sem - foto: Markéta Vlčková

nebo sem
foto: Markéta Vlčková

Vážení přátelé,

týdny 20 – 22 roku 2023 zrovna srážkami neoplývaly a my jsme se již obávali, že plánovanou červnovou vycházku budeme muset zrušit. Nicméně v pondělí 5.6. 2023 začalo celkem uspokojivě pršet a předpověď počasí je na dalších deset dní velmi příznivá. Rozhodli jsme se tedy zariskovat a vycházku nakonec uspořádat. Vycházka se bude konat v neděli 18.6.2023, cílovou destinací je obora Hvězda, alternativou je park Ladronka, kdyby to vypadalo, že ve Hvězdě nic neporoste.

Těšíme se tedy na vás dne 18.6. 2023 sraz je v 10:00 u zastávky MHD „Vypich“ v ulici Bělohorská (tam co jezdí tramvaje), kam se půjde rozhodneme dle aktuálního růstu hub na lokalitách.

Za ČMS,

Markéta Vlčková

odkaz na článek  Odkaz na článek pro citaci

seznam článků  Přehled článků na této straně

 

článek  Propletený život očima čtenáře

sekce  Knihovna / Knihy

autor článku  Markéta Vlčková, 14.6.2023

Vážení příznivci hub,

před časem naši pozornost zaujala kniha Merlina Sheldraka "Propletený život". Dojmy z ní a zajímavosti v ní obsažené pro vás shrnul náš člen, Mgr. Václav Láska, který sice není mykologem, ale "pouze" velmi vášnivým milovníkem hub, ovšem jeho postřehy jsou rozhodně užitečné a zajímavé a stojí za přečtení, stejně jako výše zmíněná kniha:

Recenze knihy propletený život:

První, co musíte o Merlinu Sheldrakovi vědět, než se pustíte do čtení, je to, že svou knížku snědl. Jak? Zkrátka nechal osadit jeden výtisk své knížky podhoubím hlívy ústřičné, a když ta na jeho knize fruktifikovala, plodnice hlívy sklidil a snědl. Je o tom natočeno i video (viz např. zde) a jeho shlédnutí vám řekne dvě věci. Za prvé, autor knihy Merlin Sheldrake je svéráz a svérázná je i jeho kniha. A za druhé, tahle zdánlivě malá etuda vás připraví na spousty a spousty nových věcí, které v knize objevíte. Napadlo by vás třeba, že houby mohou vyrůst na knize? A to se budete divit, co všechno houby, a hlavně podhoubí zvládne přepracovat na živiny, ze kterých pak žije a plodí. Opravdu hodně se o tom dozvíte v předposlední kapitole „Radikální mykologie“, kde se ujistíte v tom, že houby jsou mnohem více nadějí na záchranu světa, který si my sami ničíme, než že by byly jeho zhoubou, jak hrozí některé katastrofické seriály.

Ale to předbíhám. Hlavním specifikem knihy Propletený život je to, že v sobě soustavně míchá dva hodně odlišné styly. Prvním je až pohádkové vyprávění, které je ideálním čtením pro uklidnění mysli před spaním a druhým jsou vysoce odborné texty, které čtete pomalu slovíčko po slovíčku, až se vám kouří z mozkových závitů.

Sheldrake vám to naloží už v první kapitole „Lákadlo“, kde krásné a romantické vyprávění o zážitcích se sběrači lanýžů střídá s odborným popisem, jak vlastně lanýže fungují a proč jsou tak voňavé. V takovém duchu pak poběží celá knížka a můj pocit byl, že vědecké texty nabývají s každou další stránkou na objemu oproti vyprávění a vzpomínkám. To ale vůbec nevadí, byť vědecké části jsou opravdu poměrně složité, a je v nich spousty odborných termínů, nemáte pocit, že by vás autor nějak mentoroval, či se ne vás povyšoval. Naopak cítíte, jak se vám snaží trpělivě vysvětlit věci nejednoduché a jak vám chce ukázat v plné kráse svět, který tak miluje.

Knížka je napěchována zajímavými informacemi, které jste o houbách nevěděli, ani netušili. Třeba o houbách dravých. Napadlo by vás, že existují houby, které se živí lovem? Já nejvíc ocenil informaci o zombie houbách (v kapitole „Myceliální mysl“), které napadají mravence a nutí je dělat, co si houby přejí. Už ani nevím kolikrát jsem tímhle příběhem oslňoval společnost nebo i jednotlivce. Jenže pak natočili seriál „The Last of us“, který zombie houby zpropagoval a já ztratil trumf. Nevadí, v knize jsem si našel spousty dalších. Třeba ten, jak amatérští mykologové donutili hlívu ústřičnou žít a plodit jen na cigaretových nedopalcích. Přesněji řečeno přinutili ji si vzpomenout na to, že to kdysi uměla. To je právě jedna z informací z kapitoly „Radikální mykologie“, kde jen s otevřenou pusou čtete, co podhoubí umí a co by všechno mohlo dokázat. Od řešení globálních ekologických katastrof, až po výrobu nábytku ze zbytků.

Já osobně za nejbáječnější považuji kapitolu „Lesní internet“. Ta totiž není jen o houbách, ale o přírodě jako celku. Pochopíte, že příroda není tu strom, tu kytka a tu houba, ale že je to složitý živý systém, který spolu komunikuje a spolupracuje. Možná se s vám z toho bude točit hlava víc než při čtení o Sheldrakových experimentech s psychotropními látkami. Ano, i o “houbičkách” se v jeho knize dočtete.

Zkrátka kniha Propletený život není jenom pro houbaře, ale i pro lidi, kteří se chtějí podívat jiným pohledem na přírodu jako celek a kteří mají odvahu ponořit se do hlubokého a z větší části dosud neprozkoumaného světa hub. A hlavně pro lidi, kteří mají neukojitelnou touhu dozvídat se nové a nové věci o životě kolem sebe.

za ČMS,

Václav Láska

odkaz na článek  Odkaz na článek pro citaci

seznam článků  Přehled článků na této straně

 

článek  Pozvánka na Slavonický houbařský den

sekce  Myko akce

autor článku  Markéta Vlčková, 12.6.2023

pozvánka

pozvánka

Vážení přátelé,

zveme vás na Slavonický houbařský den, který se bude konat dne 24.6.2023. Detaily naleznete v přiložené pozvánce.

Vaše redakce.

odkaz na článek  Odkaz na článek pro citaci

seznam článků  Přehled článků na této straně

 

článek  Pozvánka na vycházku s Hořovickými mykology

sekce  Myko akce

autor článku  Markéta Vlčková, 11.6.2023

pozvánka na akci

pozvánka na akci

Vážení přátelé,

zveme vás na vycházku s hořovickými houbaři, která se bude konat dne 24.6.2023. Detaily o akci naleznete v přiložené pozvánce.

Na vaši účast se těší,

Oldřich Jindřich a Milan Málek

odkaz na článek  Odkaz na článek pro citaci

seznam článků  Přehled článků na této straně

 

článek  Predikce růstu hub dle ČHMÚ

sekce  Aktuality

autor článku  Markéta Vlčková, 11.6.2023

Vážení příznivci hub a houbaření,

řada z vás v minulých letech jistě zaznamenala, že ČHMÚ již třetím rokem vydává „mapu pravděpodobnosti růstu hub“. Jedná se o pravděpodobnostní model generovaný na základě analýzy dat povětrnostních podmínek. Cílem naší spolupráce s ČHMÚ je tento model pokud možno zpřesnit, i když jsme si vědomi, že 100% přesný nemůže být nikdy. Zároveň bych chtěla naše členy upozornit, že se jedná o zcela jinou metodiku, než kterou používáme my k tvorbě „mapy růstu hub“, kterou pravidelně dostáváte v průběhu hlavní sezóny. Naše data jsou získávána od zkušených a poučených členů a jsou retrospektivní (odrážejí situaci v cca 6 dnech předcházejících vydání mapy), data ČHMÚ jsou odhadem pravděpodobnosti růstu makromycetů k danému datu.

Někteří členové vznesli pochopitelnou námitku, zda vydávání takovéto mapy nepovede k „plundrování“ lesů. Vzhledem k tomu, že mapa vychází již 3. rokem a k plundrování v jejím důsledku nedochází, tuto obavu nesdílíme. K „plundrování“ spíše vedou neuvážené příspěvky na sociálních sítích s přesným udáním lokality „kde to roste“ anebo zprávy v bulvárních médiích typu MF Dnes, TV Nova nebo Blesk „že to zrovna super roste“.

Celkově věřím, že společně s kolegy z ČHMÚ se nám podaří nejen zlepšit povědomí o vzácných houbách, ale i edukovat širší veřejnost o nutnosti ochrany hub.

Za ČMS,

Markéta Vlčková

odkaz na článek  Odkaz na článek pro citaci

seznam článků  Přehled článků na této straně

 

článek  Z premiérové jarní výstavy hub ČMS v Tetíně

sekce  Myko akce / Zprávy z akcí

autor článku  Markéta Vlčková, 11.6.2023

Tetín je nahoře, čeká nás drsný výstup - foto: Markéta Vlčková

Tetín je nahoře, čeká nás drsný výstup
foto: Markéta Vlčková

jsme ready a připraveni na vše - foto: Markéta Vlčková

jsme ready a připraveni na vše
foto: Markéta Vlčková

jdeme na to - foto: Markéta Vlčková

jdeme na to
foto: Markéta Vlčková

expozice připravena - foto: Markéta Vlčková

expozice připravena
foto: Markéta Vlčková

ještě zkontrolovat - foto: Filip Zika

ještě zkontrolovat
foto: Filip Zika

snad někdo přijde - foto: Markéta Vlčková

snad někdo přijde
foto: Markéta Vlčková

přišel - foto: Markéta Vlčková

přišel
foto: Markéta Vlčková

prezentace hub Českého krasu - foto: Lubomír Opat

prezentace hub Českého krasu
foto: Lubomír Opat

z expozice - foto: Lubomír Opat

z expozice
foto: Lubomír Opat

z expozice - foto: Lubomír Opat

z expozice
foto: Lubomír Opat

Vážení přátelé,

byť sezóna rozhodně není v plném proudu, přinadály se nám o víkendu 27.5. – 28.5. 2023 hned dvě akce. Kromě účasti na Evropském dni chráněných území jsme byli požádáni, abychom v neděli 28.5. uspořádali výstavku hub v Komunitním centru Sv. Ludmily v Tetíně, když už ty houby vlastně máme. Jak jsem psala v upoutávce, výzev se nelekáme, tak jsme na to kývli ale…Houby měly již něco za sebou, putovaly chuděry z jižních Čech na Malou Ameriku, kde si den pobyly v průvanu a trochu i na sluníčku, a pak musely noc přečkat ve sklepě, který byl sice chladný, ale ne až tak jako třeba lednice.

Byla to naše premiéra a noc před akcí jsme měli všichni špatné spaní, neboť jsme se báli, že houby již do dalšího dne nepřežijí, čerstvé nebudou, protože není, kde je sehnat a uřízneme si na premiéře pěknou ostudu. Naše houbičky nás ovšem podržely a noc i následující den přežily ještě v přijatelné kondici. K nějaké redukci pochopitelně došlo – některé houby se roztekly, jiné seschly tak, že nebyly k použití, no anebo jsme je prostě při transportu ztratili (ubohá palečka zimní). Měli jsme ovšem i „super“ nové nálezy v podobě miniaturního ohňovce ovocného nebo exsikované hvězdovky trojité. Expozice tedy čítala 63 druhů, což je na konec května slušné.

Akce to byla příjemná v hezkém prostředí a máme dobře nakročeno na další ročník, takže věříme, že nás přijdete podpořit a že se podaří.

Za ČMS,

Markéta Vlčková

odkaz na článek  Odkaz na článek pro citaci

seznam článků  Přehled článků na této straně

 

článek  Z vycházky ZŠ Trnka v Dobříši

sekce  Myko akce / Zprávy z akcí

autor článku  Markéta Vlčková, 10.6.2023

sírovec oranžový, jediný zástupce jedlých druhů v parku

sírovec oranžový, jediný zástupce jedlých druhů v parku

naštěstí byly houby dovezené z jižních Čech

naštěstí byly houby dovezené z jižních Čech

Ve středu 7. 6. jsme v rámci plnění grantu zaměřeného na mykologickou a ekologickou osvětu po dohodě s paní učitelkou Evou Matějkovou uspořádali v zámeckém parku v Dobříši mykologickou vycházku pro děti z 2. stupně zdejší ZŠ Trnka.

Růst hub nebyl úplně ideální, z čerstvých hub jsme nalezli pouze sírovec žlutooranžový a počínající stadium špičky, pravděpodobně žíněné. Děti však projevily hlubší zájem o houby a zaujaly je i dlouhodobě rostoucí choroše, které v parku hojně rostou. Z nich se nám povedlo nalézt lesklokorku ploskou, pevník chlupatý a plstnatý, troudnatec kopytovitý, šedopórku osmahlou a klanolístkou obecnou. Tyto nálezy byly účastníky vycházky pečlivě zapsány a fotograficky zdokumentovány.

Vzhledem k již zmíněnému dosti slabému růstu hub byly dovezeny čerstvé (respektive několik dní staré) houby z předcházející přednášky ČMS. Děti si tím pádem mohly prohlédnout již rostoucí všeobecně známé houby jako hřib kovář, hřib dubový, křemenáč osikový, kozák březový, klouzek sličný, muchomůrka růžovka nebo méně známou límcovku vrásčitoprstennou, polničku ranou či podzemní kořenovec načervenalý.

Na závěr byl dán prostor pro dotazy, kterých bylo nemálo, děti např. zajímaly záludnosti kolem halucinogenních hub, ale i to, jak mají houby hluboké mycelium či jaká je nejdražší houba na světě. Byla rovněž ve stručnosti představena činnost České mykologické společnosti a čím se mykologie jako věda zabývá. Děti s nadšením vyplnily krátké dotazníky týkající se jejich zájmu o houby.

Budeme se těšit na další spolupráci, v hlavní houbařské sezóně na podzim plánujeme další podobně zaměřenou exkurzi.

Za ČMS,

Filip Zíka

odkaz na článek  Odkaz na článek pro citaci

seznam článků  Přehled článků na této straně

 

článek  Pozvánka na závěrečnou jarní přednášku ČMS 2023

sekce  Přednášky

autor článku  Markéta Vlčková, 7.6.2023

Vážení členové ČMS,

zveme vás na závěrečnou přednášku RNDr. Jana Wiplera, Ph.D. na téma "Houby na pěstebních substrátech", která se bude konat dne 13.6.2023.

Anotace k přednášce: Saprotrofní houby ze zahradnických a květináčových substrátů v interiérech a exteriérech lidských příbytků upozorňují na svou přítomnost po celý rok, často nápadnými plodnicemi. Škodí rostlinám? Jsou signálem špatného složení substrátu? Na tyto otázky uslyšíte odpovědi a také uvidítě přehled nejběžnějších druhů, jejichž fotografie jsou posílány do poradny MO Broumov a mykologického okénka v časopise zahrádkář, ve kterém zodpovídám dotazy na jedlost/nejedlost ,ale i patogenitu/neškodnost pro pěstované rostliny.

Tato přednáška NEBUDE dostupná na YouTube kanálu ČMS.

Organizační informace: Nebude-li uvedeno jinak, konají se přednášky vždy v úterý od 17:45 do 19:35 hodin v budově Střední školy obchodní (Praha 2, Belgická 29, učebna č. 9 ve druhém poschodí). Vstupné je dobrovolné, nicméně doporučené vstupné, které nám pomáhá pokrýt náklady na pronájem učebny činí 40 kč na osobu. Vlastní přednášce předchází určování a demonstrace donesených aktuálně rostoucích druhů hub.

Program jarního cyklu přednášek naleznete zde.

Pravidla pro donášení hub k určení/demonstraci: Návštěvníci mohou na přednášku donášet houby k určení jak pro vlastní potřebu, tak i pro demonstraci. Pokud budete chtít donést houby, prosíme přijďte s předstihem, abychom do zahájení přednášky stihli vše určit a připravit. Houby donesené po zahájení demonstrace v 17:45 již určeny být nemusejí. K demonstraci i k určení prosíme donášet pouze celé (neokrájené ale jemně očištěné) plodnice, které nejsou ani příliš mladé ani příliš staré nebo sekundárně změněné. Plodnice, které nesplňují výše uvedené kvalitativní vlastnosti, nemusejí být přesně určeny a ani nemusejí být použity pro demonstraci.

Doplňkové služby: Na přednáškách je možno se přihlásit ke členství v ČMS, zaplatit členské příspěvky, zakoupit či objednat Mykologický sborník, případně zakoupit upomínkové předměty (trička, kalendáříky, odznáčky atd).

Těšíme se na vaši účast!

Za ČMS,

Markéta Vlčková

odkaz na článek  Odkaz na článek pro citaci

seznam článků  Přehled článků na této straně

 

Strana 9 / 31, články 81 - 90 / 304

 <   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   > 

 
 
Vstup pro členy ČMS
Nemám!
 

Přednášky v Praze - změna místnosti

Od úterý 26.3.2024 včetně se přednášky v SŠO Belgická budou konat v učebně č. 12 (druhé patro vpravo od schodů).

Přednášky jaro 2024

Jarní cyklus přednášek byl zahájen v úterý 5.3.2024.

Přednášky se konají každé úterý od 17:45 do 19:45 hodin v budově Střední školy obchodní (Praha 2, Belgická 29, učebna č. 9 ve druhém poschodí).

Zkoušky ze znalosti hub

Na KHS Středočeského kraje:
v úterý 9.4. a 25.6.2024

Na HS Prahy:
ve středu 24.4. a 15.5.2024

Příspěvky a předplatné 2024

Posílejte na bankovní účet:
FIO banka, č.ú. 2401853695 / 2010

Členský příspěvek:

  • Osoby mladší 18 let, studenti a senioři nad 60 let: 100,- Kč
  • Ostatní: 250,- Kč

Mykologický sborník:

  • Členové ČMS: 150,- Kč
  • Ostatní odběratelé: 200,- Kč

YouTube kanál ČMS

Online přednášky ČMS a jejich záznamy můžete za dlouhých zimních večerů sledovat na našem kanálu Youtube. Odkaz je v nadpisu.

Ještě jste nečetli
Časopis českých houbařů -
Mykologický sborník
?

Začtěte se do zajímavostí ze světa hub, které časopis přináší již od roku 1919.

Časopis si můžete snadno objednat zde na myko.cz.

titulní strana Mykologického sborníku 4/2022

Novinky v Nálezišti

Poslední zveřejněné nálezy, seřazené podle data a času zveřejnění.

Jste-li členem ČMS a máte přístupové údaje, přihlaste se vpravo nahoře.

Crepidotus mollis
trepkovitka měkká

Basidiodendron caesiocinereum
dřevovník našedlý

Hyphoderma setigerum
kornatec štětinkatý

Xylodon spathulatus
kornatec jazýčkovitý

Phanerochaete laevis
kůrovka hladká

Phanerochaete velutina
kůrovka sametová

Phanerochaete velutina
kůrovka sametová

Phanerochaete tuberculata
kůrovka hrbolatá

Discina ancilis
destice chřapáčová

Pseudohydnum gelatinosum
rosolozub huspenitý

Strobilurus tenacellus
penízovka nahořklá

Peziza varia
řasnatka měnlivá

Rhodocollybia butyracea f. butyracea
penízovka máslová

Hygrocybe coccineocrenata
voskovka vroubkovaná

Lentinus suavissimus
houževnatec vonný

Pholiota jahnii
šupinovka tmavošupinná

Entoloma cetratum
závojenka štítovitá

Resinicium bicolor
ostnáček dvoubarvý

Hyphodiscus hymeniophilus
chlupečka buková

Pseudoplectania nigrella
ušíčko černé

Xylaria polymorpha
dřevnatka mnohotvará

Phragmotrichum chailletii

Mycena aetites
helmovka šedolupenná

Mycena aetites
helmovka šedolupenná

Mycena aetites
helmovka šedolupenná

Mycena plumipes
helmovka šiškomilná

Hygrocybe splendidissima
voskovka nádherná

Hygrocybe punicea
voskovka granátová

Mollisia cinerea
terčenka popelavá

Merismodes anomala
číšovec nahloučený

Hygrophorus marzuolus
šťavnatka březnovka

Battarrea stevenii
battarrovka Stevenova

Calloria neglecta
kalorka kopřivová

Hygrocybe punicea
voskovka granátová

Mycena plumipes
helmovka šiškomilná

Hygrocybe quieta
voskovka zlatožlutá

Gliophorus psittacinus
voskovka papouščí

Cuphophyllus radiatus
voskovka paprsčitá

Trichopeziza mollissima
chlupáček měkoučký

Coprinellus micaceus
hnojník třpytivý

Chcete inzerovat na myko.cz?

Máte-li zájem o placenou firemní reklamu na našich stránkách, kontaktujte nebo .